KOUZELNÝ ELIXÍR S ŘEPOU A KADEŘÁVKEM

Do tohoto džusu jsem dala všechny moje momentálně nejmilejší ingredience a další vynikající vitariánská snídaně byla na světě. Můžu vám zaručit, že po vypití jedné sklenice přímo vzlétnete s nadšením do nového dne!

Po dlouhé době jsem přidala do džusu také zelené listy. Zbyla mi v lednici taška kadeřávku a tak jsem se po chipsových experimentech těšila na jeho další využití. V kombinaci se sladkou červenou řepou a ještě sladším ananasem kadeřávek krásně ladí. Před samotným džusováním je super odstranit vláknitý koštál a samotné listy na chvíli namočit – oni se tím osvěží, nasáknou vlhkost a jdou lépe odšťavnit.

Co se týče ananasu, tak ten naopak odšťavňuji celý (po oloupání), jelikož jak jsem se dozvěděla od mé kamarádky Marie z L´extase du cru, právě ve střední dřevnaté části ananasu je nejvíce živin. Hlavně enzym bromelin, který mimo jiné odbourává tuk, tam, kde je to třeba a působí velmi pozitivně na trávení. Příroda nám poskytuje božské poklady, že?
džus-kaderavek,citrusy,řepa,jablko,spirulina

Kuchyňské náčiní: odšťavňovač

Ingredience: (pro bližší info k jednotlivým ingrediencím, na ně klikněte)
1 ananas
1 červená řepa
1 grapefruit
1 citron
3 pomeranče
3 mandarinky
2 listy kadeřávku
2 jablka
+ bonus: 1/2 lžičky spiruliny

Postup:
Všechny čerstvé suroviny odšťavníme. A kdo chce nápoj ještě více obohatit může přimíchat spirulinu. Užijte si každou buňkou tento živinami nabitý elixír!

Podobné recepty

Share

2 komentáře

  1. Evi mmmm uz sa tak tesim po tejto dovolenkovej pauze na ananasovo kelove (kaderavkove) stavy. Si nadherna inšpirácia 💜

    • Maria, sestřičko milovaná, to ty jsi moje božská inspirace. Vždycky si vzpomenu na ten velikánský ananas od vás z trhu a na tvoji náruč plnou kadeřávku. Jo a teď stále jím lahodný dresing z červené řepy s kysaným zelím co jsme stvořily při našem skvělém šantění :). Posílám pozdravy a hojnost slunečních paprsků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *