RAW TACOS S PICKLES

V těchto dnech úplně nejvíc miluji k večeři pickles aneb kvašenou zeleninu. Je úžasné, kolik existuje variací. Začínala jsem na zkoušku se základním receptem (zelí + sůl). A teď experimentuji, moje kuchyň se mění opět v alchymistickou laboratoř a já vytvářím nové a nové kombinace. Někdy přidám mrkev, papriku, červenou řepu nebo květák či brokolici, … avšak základem vždy zůstává čerstvé červené / bílé zelí nebo kapusta.

PICKLES TACOSIngredience a postup:

PICKLES:
kapusta
mrkev
1/2 květáku
1 jarní cibulka

Všechnu zeleninu nakrájíme. Jako nejrychlejší kuchyňský pomocník se mi osvědčil kuchyňský robot s krouhacím kotoučem, avšak struhadlo to také zvládne :). Napěchujeme do sklenice, uzavřeme, zatížíme a počkáme. (Detailní osvědčený postup na přípravu pickles naleznete zde.) Dobu kvašení lze výrazně zkrátit, často otevírám sklenici už následující den.

Když už máte hotové pickles, pak je tento pokrm skutečně jednoduchý a rychlý na přípravu, takové vitariánské rychlé občerstvení. 🙂

Zeleninu jsem před podáváním doladila následujícími přísadami:
šťáva z půlky citronu
kapka olivového oleje virgen extra
1 stroužek česneku – prolisovaný
Himalájská sůl
kari
a sehnala jsem v Barceloně čerstvý křen (jupíííí) tak jsem do směsi také kousíček nastrouhala
a ještě čerstvý hrášek – to je taková malá provokace 😀

A výsledek? Nebeský orchestr chutí 🙂

Momentálně ujíždím na salátových listech, takže jsem „pikle“ zabalila do listů čínského zelí, perfektní je i ledový salát, čekanka, mangold, kapusta – prostě co vám chutná nebo co máte zrovna po ruce.

A zeleninová příloha: rajčátka, okurka nebo obojí 🙂

Na talíři se vše skvěle vyjímá a spojení chutí je jako vždy geniální. Pochutnejte si!

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *