RAW VÍNO

RAW VÍNO

Přemýšlíte, čím si připít při speciálních příležitostech, oslavách nebo výročí? Přináším inspiraci na červené raw víno: bez alkoholu, zato plné chuti a energie.

Překvapivě neobsahuje ani hrozny. No toto? 🙂 Rudou barvu zde zajišťuje granátové jablko. Měla jsem dovezené přímo z Istanbulské tržnice – jestli někdy budete mít cestu do Turecka, tak určitě ochutnejte místní granátová jabka. Jo a ještě citrony! Za ty se přimlouvám dvakrát. Takový citrony, jako pěstují v Turecku jsem ještě nikde jinde neviděla. Překvapí vás jejich výrazná čerstvá vůně a opravdu vysoký podíl vody. Tak to byla malá cestovatelská odbočka, vraťme se k našemu lahodnému moku:

Kuchyňské náčiní: pákový nebo šnekový odšťavňovač, lis na citrusy, cedník nebo sítko

Ingredience:

granátové jablko
1-2 citrony
1 grapefruit
mandarinky
čerstvý zázvor – dodá grády 🙂
snítka čerstvé máty – nápoj krásně dosladí

Postup:

1. Odšťavíme granátové jablko. (Buď na šnekovém odšťavňovači i se semínkama, nebo na pákovém odšťavňovači – vyjde čistá štáva a zbytek jadérek se může prolisovat přes sítko třeba pomocí lžičky nebo násadky od hmoždíře. Jednou mě napadlo využít i elektrický lis na citrusy, ale výsledná šťáva se nedala pít, protože přístroj slisoval i hořkou bílou slupku.) Získanou šťávu přelejeme do větší nádoby.

2. Přidáme nastrouhaný zázvor a lísky máty, aby se mohly začít louhovat.

3. Přilijeme šťávu z vymačkaných citrusů.

4. Můžeme nechat ještě chvíli louhovat zázvor a mátu. Před podáváním přecedíme.

Vychutnejte si tento božský elixír a užijte si krásné sváteční dny!

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *