SLADKÉ PAPÁJOVÉ SNĚNÍ

Další víkendový snídaňo-oběd: tentokrát jsem tradiční banánovo-hruškovo-datlovou zmrzlinu pozvedla na další úroveň a servírovala ji v papájových miskách – praktické, přírodní a ekologické.

Chcete podrobný popis, jaká to byla dobrůtka nebo si ji připravíte a vychutnáte sami? 🙂

SLADKÉ PAPÁJOVÉ SNĚNÍKuchyňské náčiní: mixér (např. Vitamix)

Ingredience:
2 menší nebo 1 velká zralá papája
3-5 banánů
1-2 hrušky
1-3 Medjool datlí (nedávno jsem objevila tyto u Klárky na Lahodnostech a jsou opravdu exkluzivní, mňam)
(skořice)
(vanilkový prášek)

NA OZDOBENÍ: 1 balení malin nebo oblíbeného sezónního ovoce

Postup:
1. Aby byla náplň pěkně krémová a příjemně chladivá, připravíme si ji předem. Banány a hrušky oloupeme, nakrájíme na cca. 3 cm kousky. Vložíme do krabičky či do sáčku a dáme na pár hodin do mrazáku. Můžeme si nechat 1-2 banány stranou a přidat je později při mixování.
2. Asi 5 minut před přípravou zmrzliny vytáhneme ovoce z mrazáku a necháme je lehce pookřát při pokojové teplotě (aby je mixér zvládl umixovat).
3. Mezitím si připravíme misky: rozkrojíme papájy podélně, vyndáme semínka*, zlehka vydlabeme vnitřky a dáme stranou.

*Tip: Papájová semínka lze usušit a následně používat jako jemně pikantní koření do salátů, polévek, omáček apod. – buď házím 3-5 semínek přímo do mixéru nebo semínka rozemelu a používám jako závěrečný posyp živých pokrmů.

4. Vložíme mražené i čerstvé banány a hrušky do vysokorychlostního mixéru. Dle chuti na sladké přidáme  datle, vanilku či skořici. Pomocí pěchovadla na zmrzlinu (dodává se s Vitamixem), mixujeme na nejvyšší obrátky do dosažení krémové konzistence.
5. Nalejeme zmrzlinu do připravených papájových misek.

Oranžové zdobení jsem vytvořila rozmixováním vnitřků papáji a zbylé zmrzliny. Místo třešniček na raw dortu jsem použila čerstvé maliny. Také se vám sbíhají sliny? 😉

Nechte si chutnat a užijte si nádherný den!

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *